Zuzana Králová

lektorka meditace

Má cesta, ať se klikatí kdekoliv, je plná empatie a snahy pomáhat druhým. Jde o trvalý směrník, ať se vrtnu kamkoliv. Ať zrovna řeším přání zákazníků v mé technické práci, nebo se snažím pomoci všem, kteří tápou na své vlastní osobní cestě.

Sama jsem stokrát potřebovala najít směr a hlavně sebe (a jsem stále na začátku). A k tomu jsem vyzkoušela mnoho různých metod, které mě zrovna cvrnkly do nosu. Přínos pak byl různý, i podle toho, jak jsem zrovna byla nebo nebyla v kondici a jak byla nebo nebyla se mnou správně „vibrující“ osoba naproti mně. Proto jsem se snažila najít takovou metodu, která by umožnila každému vlastní cestu tak, jak jeho vnitřní systém potřebuje a u které nebude osoba vedoucí celý proces mít roli příliš aktivní, a tím třeba i ovlivňující. Právě tak se mi otevřel svět meditací, krásný svět, který jsem přivítala s dětskou radostí a „jupíííí“ pocitem. Jako bych byla zpět doma. Dříve jsem měla za to, že meditací je slovem vedená vizualizace, až jsem se pak od přímého žáka Osha naučila, že skutečnou meditací je soubor technik, které učí zklidňovat naši mysl a emoce. Tak, abychom se stali jejich pozorovatelem a nenechali se jimi jen nekontrolovaně řídit. A ty metody jsou vedeny od mnohdy poměrně fyzicky aktivní fáze v podobě třeba tance, aktivního dýchání, skákání, smíchu, pláče, křičení, až po fázi zklidnění. Když si osvojíme tyto metody, pak meditací může být cokoliv - řízení auta, procházka v přírodě, vedení meditací :-)… Meditace nás tak přirozeně vede do umění prožívat přítomnost „teď a tady“. Krásným cílem je, že se meditace stane způsobem našeho života.

Skupinové meditace přináší povzbuzující sílu, násobí přínos, rozsah a prožitek, a tak věřím, že kombinace skupinové lekce a Vaší vlastní každodenní meditace může přinést nejvíce setkání s Vámi samými, se skutečnou podstatou sebe sama. Vnitřní systém každého z Vás povede právě tím směrem a těmi prožitky, které si potřebujete projít, abyste byli v kontaktu sami se sebou a přistupovali tak ke svému pravému já. Cesta meditací navždy změní Váš život. A já tam budu právě tak, abyste se cítili v bezpečí, ale nebudu na té cestě příliš, abych neovlivňovala Vaše individuální procesy.